vesti24.mk

Tag : часовник

ЗАБАВА

ФОТО: Погледнете како изгледа најстариот часовник на светот создаден околу 1505 година

admin
Мерењето на времето било многу важно за луѓето уште од памтивек, и додека не се дизајнирал часовникот, луѓето се обидувале на различни начини да го...
ЗАБАВА

Никако не ги чувајте овие работи: Сите ги имаме дома, а ни носат несреќа

admin
Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани во...