vesti24.mk

Tag : чаши

ЗАБАВА

Откриена е тајната за “магичниот“ трик кој импресионира многумина

admin
Овој трик вклучува 4 транспарентни чаши. Секоја од нив е дупло поголема од претходната. Најмалата е полна со млеко. Магионичарот потоа го претура млекото во...
ЗАБАВА

Беше на еден чекор до ремек-дело, но потоа стакло леташе на сите страни (ВИДЕО)

admin
На барменот му остана да сипе шампањско во уште само неколку чаши во пирамидата, кога целата структура се урна и се разлета на парчиња. Само...