vesti24.mk

Tag : Чашка

ВЕСТИ

Мисајловски во Чашка: Граѓаните се мотивирани, подготвени за локалните избори и нова голема победа

admin
Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, заедно со Игор Здравковски денес ги посети жителите на Мелница во општина Чашка. „Во духот на празникот Курбан...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...