vesti24.mk

Tag : чајна дејли

Uncategorized

Кинеско руски авион конкурент на Боинг и на Ербас

admin
Проектот ќе располата со вкупна вредност од  13-20 милијарди долари а првиот произведен авион ќе го носи името „929“. Кина и Русија формираа заедничка компанија...