vesti24.mk

Tag : Чај

ЗАБАВА

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ЛЕТОТО: 4 детокс пијалоци за слабеење и јакнење на имунитетот – една намирница е клучна!

admin
Не е доцна да се започне со „подготовки за лето“. Иако треба да се грижите за себе и за вашето здравје во текот на целата...
ЗАБАВА

Чај од мешавина на зачини го зајакнува имунитетот и ја топи тежината: Русите го пијат цело време, еве што мислат тие за овој напиток !

admin
Необичен чај кој е комбинација на индиски зачини и топло млеко прави чуда за имунитет. „Масала“, збор што е синоним за мешавина на индиски јазик,...
ЗАБАВА

Грешка која се прави при варење на чај – мора да се внимава на овие две работи

admin
Температурата на водата и времето на стоење на вреќата или листот во инфузорот се различни за подготовка на различни видови чаеви. Кога станува збор за...
ЗАБАВА

Убива 50 болести: Додадете го овој зачин во чајот и ќе го добиете најсилниот лек

admin
Се препорачува, во чаевите да додавате куркума. Овој зачин е главен за сите во Индија и се користи како древен лек веќе стотина години наназад....
ЗАБАВА

Едноставни рецепти за енергија и имунитет: Три чаши полни здравје

admin
Лимонот и ѓумбирот се познати како најефикасните природни производи кои ја подигнуваат енергијата и го зајакнуваат имунитетот. Внесувајте ги преку овие три рецепти: Пијалак од...
ЗАБАВА

Овој пијалак e непријател на забите – поздрав е од кафето, но прави уште поголема штета

admin
Ова важи за сите чаеви, не само за темните. „Глеѓта на забите е порозна и може да апсорбира танин од чајот, правејќи ги забите потемни,...
ЗАБАВА

Германски научници откриваат- овој чај помага во борбата против коронавирусот

admin
Група научници од Универзитетската болница во Есен откриле дека чаевите од одредени растенија имаат силно влијание и можат да ја потиснат активноста на вирусот корона,...
ЗАБАВА

Ова е најздравиот чај на светот: Спречува сѐ – од обична настинка до канцер

admin
За да се ослободите од габички на стапалата, едноставно намачкајте ги стапалата со разредено масло од оригано. Бидејќи е антиканцерогено, се препорачува да се пие...