vesti24.mk

Tag : Чевли

ВЕСТИ

Додека секој час во Македонија по десетици луѓе остануваат без работа, Зорица Заева носи чевли од скоро 900 долари (ФОТО)

admin
Додека народот гладува и тоне во сиромаштија, семејството на Зоран Заев се луксузира. Секој час во Македонија по десетици луѓе остануваат без работа, но Зорица...
ЗАБАВА

Нивниот учител секојдневно пешачи по 16 километри: Со прекрасен гест го расплакаа (ВИДЕО)

admin
Професорот Цезар Пунзалан од Филипини работи веќе долго време во училиштето. Секој ден пешачо дури 16 километри, 8 км до училиштето и 8 км назад...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ги носите поради мода, а ви го уништуваат здравјето: Кажете им “збогум“ на овие 4 парчиња од вашиот плакар

admin
Желбата да се изгледа соврешно и прекрасно понекогаш е многу посилна од болката во стапалата од превисоките потпетици, од претеснит фустан или носењето претешки чанти...
ЗАБАВА

Лек за еден од најголемите женски проблеми: Како да ги проширите чевлите кои ви се тесни?

admin
Табелата со величини можеби била погрешна или стапалата ви се отечени; како и да е набиени палци и пликови по стапалата се загарантирани. Верувале или...
ЗАБАВА

На свадбените чевли најде порака од покојната мајка: Овие зборови ја оставија без здив идната невеста (ФОТО)

admin
Идна невеста од Велика Британија била облеана со емоции кога само неколку месеци пред венчавката ги зема во раце чевлите за големиот ден. На нив...
ЗАБАВА

По 13 години од кражбата: ФБИ ги најде црвените чевлички, еве зошто им беа толку важни

admin
Федералните власти соопштија дека ги пронашле црвените чевли со светки, кои Џуди Гарланд ги носи во филмот „Волшебникот од Оз“ од 1939 година, кои пред...
ЗАБАВА

Модата се претвори во лудило: Младите одлепија по овие “патики“, а вие никогаш не би ги облекле и ќе ви се слоши од што се грди (ФОТО)

admin
Модните дизајнери се натпреваруваат кој ќе измисли нешто поуникатно, но во таа битка често се претерува. Така, битката по убав модел, често се претвора во...
ЗАБАВА

Бројот на чевли одредува уште колку години ќе живеете- погледнете!

admin
Ханс Бјорс, епидемиолог од Стокхолм, Шведска е убеден дека со своето прилично чудно истражување ќе направи нов исчекор во науката. Составил група од 800 луѓе,...
ЗАБАВА

Најнов тренд од улиците на светските метрополи: Овие сандали се најголем хит сезонава

admin
Заборавете на минатогодишните модели со ниски, т.н. китен-потпетици, зашто оваа сезона доаѓаат сандали со тотално неочекуван дизајн. Водени од желбата да обмислат што повпечатлива креација,...