vesti24.mk

Tag : Челзи

СПОРТ

Едно семејство ја спречува изградбата на новиот стадион на Челзи: Тврдокорни Англичани се нашле меѓу Абрамович и неговата инвестиција од милијарда фунти

Ferad Aruc
Лондон е град кој се гордее со веројатно најголем број на големи фудбалски стадиони, што и не е чудно со оглед на тоа дека во...