vesti24.mk

Tag : череп

ВЕСТИ

Познат идентитетот на жртвата чиј череп беше пронајден во Долно Дупени, скопјанец обвинет за убиство

admin
СВР Битола – Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ...
ЗАБАВА

„Астероидот на смртта“ наскоро ќе помине покрај Земјата

admin
Пред 3 години кометата во вид на череп накратко поминала покрај Земјата, на 31 октомври. Сега се врати. Астероидот, официјално наречен „2015ТВ145“, ќе биде најблизу...