vesti24.mk

Tag : чернобил

ЗАБАВА

На денешен ден Чернобил стана град на духови- еве како изгледа денес, храбри голи манекенки позираат на секаде (ФОТО)

admin
Чернобил била првата нуклеарна централа во советска Украина, предводник на мирнодопската програма за атомска енергија на СССР. Катастрофата се случила на 26 април 1986 година,...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Дрон влезе во Чернобил, погледнете како изгледа реакторот 5

admin
Едно од најопасните и најнепристапни места, нуклеарната централа во Чернобил, е истражувано од дронот „Елиос 2“. „Елиос 2“ за првпат по нуклеарна несреќа во април...
ЗАБАВА

Изеде радиоактивно јаболко од Чернобил, а потоа го стаписа светот- сите зборуваат за остатокот од видеото на оваа храбра девојка

admin
Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена. За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш...
ЗАБАВА

Волците од Чернобил шират мутирани гени?

admin
Волците кои живееле на местото на најголемата светска еколошка катастрофа, Чернобил, сега живеат во остатокот од светот, а научниците веруваат дека тие можат да шират...
ЗАБАВА

Радиоактивни ѕверови ја загрозуваат планетата: Научниците со право се плашат од волците од Чернобил (ВИДЕО)

admin
Волците кои живееле на местото на најголемата светска еколошка катастрофа- Чернобил, сега живеат во остатокот од светот, а научниците се плашат дека тие можат да...