vesti24.mk

Tag : честитка

ВЕСТИ

Мицкоски со честитка по повод празникот Божиќ до поглаварот на МПЦ г.г. Стефан

admin
Дозволете во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ на сите православни верници во Република Македонија да им го честитам големиот христијански...
ВЕСТИ

Пешевска со честитка по повод роденденот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

admin
На денешен ден, пред точно 23 години е формирана Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Во овие 23 години, Унијата на жени била стожерот на единството...
ВЕСТИ

Честитката од Алексис Ципрас до Заев всушност била лажна вест

admin
Лажна беше информацијата која што ја објавија дел од медиумите во Македонија дека наводно поранешниот премиер Алексис Ципрас преку социјалната мрежа на Твитер испратил честитка...
ВЕСТИ

Дурловски со честитка за Нова година: Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен, новата нека биде подобра за сите

admin
Моја ретроспектива на 2019та. Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен.Новата нека биде подобра за сите, пишува на својот Фејсбук профил оперскиот пејач Игор...