vesti24.mk

Tag : Четворица упаднале во дом додека спиел

ЦРНА ХРОНИКА

Драма во Велес: Четворица упаднале во неговиот дом додека спиел, го претепале и му се заканувале по живот

Ferad Aruc
Вистинска драма се одвивала ноќеска 30 минути по полноќ во Велес, на ул.„Благој Страчковски“. Додека З.А.(38) спиел во својот дом, насилно му влегле Е.Џ., С.Џ.,...