vesti24.mk

Tag : четврток

ЗАБАВА

Еве зошто четвртокот по Велигден е најсреќен во годината

admin
Светата или Велигденска недела се смета за големо и непрекинато славење за Велигден. Има голем број верувања и обичаи за цела недела, а токму за...