vesti24.mk

Tag : Чецтитка

БАЛКАН

Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм

Ferad Aruc
Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската по-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New rules”,...