vesti24.mk

Tag : Чеченија

СВЕТ СПОРТ

Чеченскиот претседател на Кабиб и му подарил нов автомобил

Ferad Aruc
Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров го примил UFC борецот Кабиб Нурмагомедов, откако овој Дагестанец го одбранил шампионскиот појас во лесна категорија. Кабиб вечерта саботата кон неделата...