vesti24.mk

Tag : чешка

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Студен „датумски“ туш од Чешка: Реформите за проширувањето нема да се донесат до Самитот

admin
Студен туш од Чешка за очекувањата во македонските евроинтеграции и датумот за старт на преговорите со ЕУ. Во интервју за „Еуроактив“ чешкиот министер за надворешни...
ЖИВОТ

Има 18 години и веќе е жива Барбика: “Секој ден трошам три часови на себе”

Ferad Aruc
18 годишната Габриела Јирацкова од Чешка веќе две години секој месец троши 1000 фунти за да изгледа како Барби. Таа не престанува со естетските зафати,...
СПОРТ

Драматичен натпревар против Чешка: Водевме цел натпревар, а на крајот промашивме пенал за нерешено (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Нашата ракометарна репрезентација во супер драматичен меч доживеа пораз од Чешка со 25-24 во вториот меч од втората фаза во Вараждин. Избраниците на Раул Гонзалес...
СВЕТ

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Ferad Aruc
Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан....
БИЗНИС

Шанса за работа: Во Чешка итно бараат 140.000 работници

admin
Чешката влада проценува дека на економијата и недостасуваат околу 140.000 работници кои претпријатијата се принудени да ги бараат во странство, најчесто преку посреднички агенции, пред...