vesti24.mk

Tag : чикаго

ЗАБАВА

Најсреќен град во свет – седми пат по ред: Место каде луѓето уживаат во животот (Видео)

Ferad Aruc
Истражувањето на порталот “Time Out”, во кое учествувале 15.000 луѓе од 32 светски престолнини – вклучувајќи ги Барселона, Берлин, Токио и Њујорк, покажало дека Мелбурн...
Uncategorized

Ледено доба во САД: Вонредна состојба: Луѓе пронајдени замрзнати, температурите никогаш пониски

Ferad Aruc
Новата година во поголемиот дел на САД започнала со екстремни студови, некаде и рекордни, кои одложиле и некои прослави, а неколку смртни случаи се поврзуваат...