vesti24.mk

Tag : чипс

ЗАБАВА

Како да направите вкусен домашен крцкав чипс?

admin
Чипсот е идеалниот избор за грицки во недела навечер кога гледате фудбал или уживате во маратонско гледање на вашата омилена серија. Наместо да чувствувате грижа...
ЗАБАВА

Сакате чипс, но знаете колку е штетен: Четири превкусни алтернативи за омилените грицки

admin
Чипсовите и повеќето солени гицки се многу вкусни, но и многу калорични и штетни за нашето тело. Ви претставуваме четири алтернативи на чипсот, кои освен...
ЗАБАВА

Кесичката со чипс никогаш не е полна- не се работи за измама има добра причина за тоа

admin
Кога е чипсот во прашање, многу често се шегуваме дека купуваме кеса полна со воздух, во која има сосема малку чипс. Но, која е причината...
ЗАБАВА

Ова е најотровната намирница на светот: Ја јадеме неограничено, а ја даваме и на деца

admin
Храната е причинител за голем број на болести на денешницата. Една од тие намирници е чипсот кој предивика вистинска сензација во прехрамбениот свет, а голем...