vesti24.mk

Tag : Чистач на крвта

ЗДРАВЈЕ

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

Ferad Aruc
Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата...