vesti24.mk

Tag : чистење

ЗАБАВА

Овие средства за чистење НИКОГАШ не смеете да се комбинирате заедно – може да биде опасно

admin
Експертите предупредуваат дека употребата на некои хемиски средства може да е оправдана и сигурна само доколку не се мешаат со слични производи. 1. Две различни...
ЗАБАВА

Не ви требаат скапи средства: Исчистете го домот со овие три состојки, сигурно веќе ги имате

admin
Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини. Сода бикарбона...
ЗАБАВА

Исчистете ги тврдокорните дамки од тоалетна школка – потребен ви е само еден производ од кујната, но мора да ја знаете и оваа работа!

admin
Постои позната поговорка – „Чистотата е половина од здравјето“, а бањата, односно околината на тоалетот, секако се едни од местата каде демне најголемата опасност од...
ЗАБАВА

Поради ова облеката се замирисува во перење: Овој дел од машината за перење алишта никој не го пере, а еве како да го исчистите! (ВИДЕО)

admin
Важно е да се чисти машината за перење, редовно, односно барем еднаш на секои три месеци, особено ако миете чевли и облека во машината полна...
ЗАБАВА

Поради ова облеката се замирисува во перење: Овој дел од машината за перење алишта никој не го пере, а еве како да го исчистите! (ВИДЕО)

admin
Важно е да се чисти машината за перење, редовно, односно барем еднаш на секои три месеци, особено ако миете чевли и облека во машината полна...
ЗАБАВА

Трикови за блескав дом, со овие едноставни намирници ќе ги отстраните најтврдокорните дамки

admin
Доколку сакате темелно да исчистите некои делови од вашиот дом, ова се неколку предлози кои одамна се практикувале, но во сегашноста може се малку подзаборавени....
ЗАБАВА

Ефтино, домашно решение за чистење на нечистотиите околу плочките: Може да го реши вашиот проблем со мувла засекогаш

admin
Овој трик ќе помогне во спречување на формирање на мувла. Состојки:1,5 л вода1/2 чаша сода бикарбона1/3 чаша лимонов сок1/4 чаша алкохолен оцет Постапка:Растворете сода бикарбона...
ЗАБАВА

Четири ефикасни и ефтини рецепти за отстранување на мувла и влага: Нека вашиот дом замириса убаво

admin
Мувла и влага, покрај естетското вознемирување во вашиот простор, може да бидат причина за многу респираторни заболувања и разни инфекции. Покрај тоа, тие можат да...
ЗАБАВА

Ја чистите прашината постојано и ја има повторно? Еве зошто се случува тоа

admin
Можете да направите сè како што треба, но понекогаш вашата околина може да влијае на тоа, на пример, ако живеете во близина на поголеми патишта....
ЗАБАВА

Сите ја правиме истата грешка: Овие 4 работи во домаќинството ретко се чистат, а претставуваат легло на бактерии

admin
Честопати, при чистење на куќата, не обрнуваме жвнимание на овие предмети, а треба. Добро е да се знае дека ниту дома не сме заштитени од...
ЗАБАВА

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

admin
Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да плати за сè што...
ЗАБАВА

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

admin
Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои...