vesti24.mk

Tag : чист воздух

ЗАБАВА

Ова се градовите кои имаат најчист воздух во Европа

admin
Шведскиот град Умео, финскиот Тампере и португалскиот Фуншал имаат најчист воздух во Европа, според Европската агенција за животна средина (ЕЕА). Градови со најзагаден воздух се...
ЗАБАВА

Урбана иновација за почист воздух: Кулата која влече смог доаѓа во Полска, ова е потребно и кај нас! (ВИДЕО)

admin
Кулата што влече смог од воздухот, по Холандија и Кина пристигнуваат во Полска. Холандската компанија „Studio Roosegaarde“, предводена од нејзиниот основач Даан Рузгард, започна серија...