vesti24.mk

Tag : чист понеделник

ЗАБАВА

ЧИСТ ПОНЕДЕЛНИК: Што треба да се прави денес и следните денови од Велигденскиот пост?

admin
Денеска започнуваат велигденските пости. Денот по Прочка е чист понеделник кога почнува големиот велигденски пост. На овој ден се чисти куќата, децата и возрасните се...