vesti24.mk

Tag : чифлик

ВЕСТИ

Поведена истрага против двајца за пронајдено оружје и муниција во Чифлик

admin
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје...