vesti24.mk

Tag : човек

ЗАБАВА

Среќа во несреќа: Го проголта кит, а потоа се случи нешто неочекувано (ВИДЕО)

admin
Aмерикански ловец на јастози беше проголтан од кит додека нуркаше, но набрзо го плукна, оставајќи го речиси неповреден. Мајкл Пакард поминал 30-40 секунди во устата...
ЗАБАВА

Луѓето кои чуваат куче се посреќни и поотпорни на депресија и срцеви болести

admin
Луѓето кои чуваат кучиња се поотпорни на срцеви болести. Низа истражувања покажуваат дека животот со куче позитивно влијае на општото здравје и расположение. Истражувањето спроведено...
ЗАБАВА

Куче падна во замрзнат базен, реакцијата на неговиот сопственик ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

admin
Студеното време преовладуваше последните денови во Тексас, а водата во базените пред многу куќи се замрзнала и ги претворила во лизгалишта. Дан Холмс научил на...
ЗАБАВА

Човек хранел гладен волк цела зима: По 4 години волкот направил нешто неверојатно

admin
Маж од Алјаска додека се движел низ снежна рамнина случајно забележал волк. Уморен и гладен, волкот лежел и не можел да се движи. Мажот не...
ЗАБАВА

Ова момче свири прекрасно, но неговото куче ги собира симпатиите (ВИДЕО)

admin
Интересно видео се шири на социјалните мрежи. На  него се гледа како еден уличен уметник свири на кларинет, а неговото куче внимателно ги „лови“ тоновите...
ЗАБАВА

Се снимаше и се смееше, а лавот тргна кон него: Никој не очекуваше ваков крај на случката (ВИДЕО)

admin
Швајцарецот Дин Шнајдер се пошегува со милиони луѓе на социјалните мрежи, објавувајќи снимка на која се гледа како лав му се приближува од позади. Кога...
ЗАБАВА

Овој човек има огромно срце: Вдомува животни кои никој не ги сака, ќе ви го освојат срцето (ФОТО)

admin
Откако пред седум години останал без своето сакано куче Волфганг, Стив Грег од Денвер започнал да спасува и негува стари кучиња, обезбедувајќи им добар дом...
ЗАБАВА

Дедо и куче живееле заедно 10 години: Кога старецот починал, миленикот на неговиот гроб направил нешто трогателно! (ВИДЕО)

admin
Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако беил одведен на гробиштата....