vesti24.mk

Tag : човечко тело

ЗАБАВА

ХОРОР: Наместо риба, рибар извадил човечко тело од езеро

admin
Рибар, кој ловел риба вчера на езерото Харлем Мир во Централ парк во Њујорк, наместо риби од езерото извадил мртво тело. Луис Кастор вели дека...
ЗАБАВА

Девојки, не се залажувајте од Инстаграм: Вака навистина изгледа женското тело

Ferad Aruc
Австралиската дизајнерка на бикини, Карина Ирби, на својот Инстаграм профил објавила интересна видео снимка во која покажува дека никој не може да биде совршен во...
ЗАБАВА

(18+) Фотографка ги претвара своите модели во андрогини и еротски кукли

Ferad Aruc
Фотографиите на Јоана Грочовска се склони и поставени како помалку живи суштества за разлика од гротескните пластични кукли на Ханс Белмер. Пораката која ја носат...