vesti24.mk

Tag : чоколаден

ЗАБАВА

Среде лето, чоколаден снег паѓал во швајцарски град (фото)

admin
Жителите на швајцарското гратче Олтен ги изненади невообичаеното „невреме“ кога среде лето почна да паѓа снег и тоа чоколаден. Снегот од честички од какао се...