vesti24.mk

Tag : чоколади

ЗАБАВА

Швајцарските чоколади отсега посјајни и шарени

admin
Швајцарските научници пронајдоа начин како чоколадото да изгледа шарено, и тоа без додавање посебни состојки. Истражувачи од Федералниот технолошки институт на Швајцарија открија метод за...