vesti24.mk

Tag : Чоколадна торта

ЗАБАВА

Има само две состојки: Вкусна чоколадна торта која ќе им успее и на неискусните домаќинки

admin
Потребно ви е да направите брз десерт? Оваа чоколадна торта има само две состојки, јајца и чоколадо, а рецептот одлично ќе ви се најде во...
ЗАБАВА

Чоколадна торта која може да ја подготви секој почетник во кујна

admin
Идеален рецепт за чоколадна торта за сите нејзини љубители. Најважно од се нма да бидете цел ден во кујна. Ова се состојките: две шолји шеќер...