vesti24.mk

Tag : ЧОРБА

ЗАБАВА

Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

admin
За подготовка на оваа чорба не ви е потребно никакво кулинарско познавање. Состојки: еден кромид, морков, тиквичка и компир Подготовка: Кромидот, морковот и тиквичката пропржете...
ЗАБАВА

Наместо прејадување за празниците, еве одличен рецепт: Густа чорба од вргањ

admin
Хранлива, кремаста и многу вкусна … Потребно е:1 главица кромид2-3 лажици масло300 гр свежи печурки вргањ2 компири1 поголем морков1 лажица мелен сув зачин1 чешне лукбиберестрагон во прав100 мл бело вино700 мл вода100 мл кисела павлакамагдонос...
ЗАБАВА

Со оваа чорба до совршена линија: За една недела ќе симнете најмалку 5 килограми

admin
Ова е една од најпопуларните диети на Интернет. Ја викаат зелка-диета, диета на Мејо клиниката или болничка диета. Како и да ја викате, се држи...