vesti24.mk

Tag : чудовиште

ЗАБАВА

ФОТО: „Чудовиште“ од морските длабочини пронајдено на самиот брег – научниците се обидуваат да дознаат како тоа се случило!

admin
Посетители на една плажа во Калифорнија изминатата недела останаа затечени од она што го видоа на самиот брег. Имено, парот кој се шетал наишол на...
ЗАБАВА

ФОТО: Неверојатната животна приказна за убавицата која се претвори во „чудовиште“

admin
Мери Ен Вебстер е родена во текот на 70-те години на 19-от век, во сиромашно многудетно семејство. Покрај неа, во семејството имаше уште 7 деца....
ЗАБАВА

Од канализација извадено “чудовиште“ кое ги исплаши сите, кога дознале за што станува збор – се смириле (ВИДЕО)

admin
По обилните врнежи во Мексико, канализацијата се преполнила, па властите тргнале на нејзино чистење. Сепак, во тоа чистење било пронајдено нешто чудно, а тоа е...
ЗАБАВА

Ќе ви се заледи крвта во вените: Овие 15 животни се чудовишта од длабочините (ВИДЕО)

admin
Многу луѓе имаат страв од морето и тоа што плива во него, особено ајкулите. Меѓутоа, морињата се подрачје каде живеат различни суштества, а дел од...