vesti24.mk

Tag : чудотворец

ЗАБАВА

Се празнува Св. Наум Охридски – Исцелител и просветител на македонскиот народ

admin
Денеска православните верници го празнуваат Свети Наум Охридски – Чудотворец. (Именден празнуваат: Наум, Наумче, Науме, Наумка…) Ако свети Климент Охридски остана во споменот на народот...