vesti24.mk

Tag : чукање

ЗАБАВА

Снимка која ќе ве изненади: Еве како одвнатре изгледа срцето додека чука! (ВИДЕО)

admin
Научниците од германскиот Институт Макс Планк снимија, со помош на магнетна резонанца, неколку снимки кои првпат прикажуваат како одредени биолошки процеси изгледаат „одвантре“. На каналот...