vesti24.mk

Tag : Шакил Маси

ЗАБАВА

Маж осуден на 18 месеци затвор за уништување слика на Пикасо

admin
Во Велика Британија, еден човек вчера беше осуден на 18 месеци затвор поради уништување слика на Пабло Пикасо, вредна 20 милиони фунти, во уметничката галерија...