vesti24.mk

Tag : шампионски појас

ЖИВОТ ЗАБАВА

ФОТО: Боксер го продава шампионскиот појас за да му купи подарок на синот за Божиќ

admin
Британскиот боксер Рони Кларк го изложи на продажба на eBay, шампионски појас. Тој претходно го освоил европскиот шампионски појас во верзијата ИБФ – втора полулесна...