vesti24.mk

Tag : Шампињи-сир-Марн

СВЕТ

Француска полицајка линчувана на задача: Снимката поставена на социјалните мрежи, Макрон најавил остар одговор

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појавила застрашувачка снимка на која се гледа како напаѓачи тепаат полицајка и нејзиниот шеф во предградието на Париз. Во новогодишната ноќ...