vesti24.mk

Tag : шар планина

ВЕСТИ

Нацрт – план за управување со Националниот парк „Шар Планина“

admin
Во организација на Регионалната канцеларија за Источна Европа и Централна Азија (ECARO) на IUCN, Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) и Програмата за...
ВЕСТИ

Шар Планина и Осоговски планини – две нови заштитени подрачја во државата

admin
Владата на денешната седница ги усвои иницијативите за заштита на Шар Планина и Осоговските Планини. Како што соопшти Министерството за животна средина и просторно планирање...
ЗАБАВА

Мечки се појавија пред велосипедисти на Шар Планина, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

admin
Овие двајца момци доживеале едно необично искуство на Шар Планина. Имено, додека ги возеле своите велосипеди, на само неколку метри од нив се појавуваат две...