vesti24.mk

Tag : шахта

ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Во шахта пронајдено безжиотно тело на работник – позната причината за неговата смрт

admin
Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за...