vesti24.mk

Tag : Швајцарија

ЗАБАВА

Среде лето, чоколаден снег паѓал во швајцарски град (фото)

admin
Жителите на швајцарското гратче Олтен ги изненади невообичаеното „невреме“ кога среде лето почна да паѓа снег и тоа чоколаден. Снегот од честички од какао се...
ЗАБАВА

Ако го исполните овој услов, во Швајцарија може да купите куќа за 55 денари

admin
Со цел да да се привлече ново население во селцето Монти ди Сциага во близина на италијанската граница, локалните власти во италијанскиот кантон Тицино во...
ЗАБАВА

Ако имате страв од летање ова не е за вас: За време на летот сфатил дека не е врзан, а тоа што следуваше ќе ви го заледи срцето (ВИДЕО)

admin
Ако се плашите од висина ова е едно од тие видеа кое ќе ве натера никогаш повеќе да помислите на летање. Еден корисник на Јутјуб...
ВЕСТИ КУЛТУРА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Македонец ја заклал баба си и ѝ ја откинал главата

Ferad Aruc
Италијанец со македонско потекло ја заклал својата баба и речиси и ја откинал главата, пред две недели во градот Фрауенфелд, во кантонот Тургау, Швајцарија. Како...
ЖИВОТ

Мирка Федерере сопругата на Роџер Федерер била верена со султан! Оваа тајна долго ја криела од јавноста!

Ferad Aruc
Мирка Федерер, сопругата на Роџер Федерер е многу повеќе од обичните сопруги на спортистите. Според податоците на Гугл, минатата година била една од напознатите луѓе...
Uncategorized ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

admin
Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло...
СВЕТ

Познатиот 104-годишен Австралиски научник оди во Швајцарија на еутаназија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Најстариот австралиски научник, познат по тоа што неговиот универзитет сакал да го пензионира на 102. години, на почетокот на мај ќе отпатува во Швајцарија за...
БАЛКАН

Мртва 21 годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија

Ferad Aruc
Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија. Човекот кој е сопственик на...
ЕКОНОМИЈА

ШВАЈЦАРИЈА САКА ДА СТАНЕ КРИПТОНАЦИЈА: КОЛКУ ДАЛЕКУ МОЖЕ ДА СЕ ОДИ ВО ОХРАБРУВАЊЕТО НА ДИГИТАЛЕН „ДИВ ЗАПАД“?

Ferad Aruc
Кога се во прашање иницијалните понуди на криптовалути (ICO), за дел од финансиските експерти и држави тоа е контроверзно прибирање капитал кое „мириса“ на измама,...
СВЕТ

Хит! Сите гледале во неговите чорапи: Премиерот го запалил Давос со изборот на модната комбинација

Ferad Aruc
Канадскиот премиер Џастин Трудо, ги шокирал светските лидери во Давос кога за момент ги кренал панталоните од оделото за да ги потегне чорапите. Трудо е...
БИЗНИС ЕКОНОМИЈА

Системот потфрла: Најбогатите 1% имаат 82% од светското богатство

Ferad Aruc
Јазот меѓу супербогатите и остатокот од светот се продлабочил во 2017 година кога продолжил трендот на акумулирање на светското богатство во рацете на едно многу...
МАКЕДОНИЈА

По една општина годишно си заминува од Македонија – Германија, Австрија, Италија и Швајцарија се државите во кои одат да работат

Ferad Aruc
Околу 40  илјади Македонци годишно мигрираат во земјите од Западна  Европа. Германија, Австрија, Италија Швајцарија  се државите во кои одат да работат. Дел од нив...
СВЕТ

Хорор: Тинејџер со секира нападна неколку лица во Швајцарија

admin
Еден 17-годишник вооружен со секира синоќа нападна неколку лица на бензиска станица во местото Флимс во кантонот Сент Гален во североисточниот дел на Швајцарија, соопшти...