vesti24.mk

Tag : шверцери

ВЕСТИ

„Шверцери“: Штетата може ја направил и Заев на претходниот настан

admin
Навивачката група „Шверцери“  најостро ја демантира постојаната тенденциозна пропаганда против нашата прослава на 30 години од нашето постоење. Сите снимки, а посебно нашата снимка половина...
ВЕСТИ

Двојните аршини на Заев: За скршен прозорец во Центар пред суд одговараат луѓе, а за дивеењето во МНТ само ќе се надомести штетата

admin
Јавноста со денови е згрозена од одлуката на властите да не преземе ништо во врска со дивеењето во Македонскиот народен театар во петокот вечерта кога...