vesti24.mk

Tag : Шверц на телефони

СВЕТ

Во Кина со дронови прошверцувале телефони за 80 милиони долари

Ferad Aruc
Кинеските власти разбиле ланец на криумчари кои со дронови нелегално пренесувале паметни телефони од Хонг Конг. Криумчарите пренесувале и по 15.000 телефони за една ноќ....