vesti24.mk

Tag : Шверц

ВЕСТИ

Шверц на марихуана од Албанија во Македонија преку Охридско Езеро: Уапсени 2 лица, се трага по останатите

admin
Полицијата од албанскиот град Поградец спречила шверц на марихуана од Албанија во Македонија преку Охридско Езеро. Упасени се две лица за кои постоеле основи на...
БАЛКАН

Во Белград уапсени државјани на Австралија за шверц на 1.280 килограми кокаин (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Тројцата припадници на организираната криминална група од Австралија уапсени се за време на примопредавањето на голема количина пари во еден белградски хотел Припадниците на српската...