vesti24.mk

Tag : шега

ЗАБАВА

Женска одмазда: Кога нејзиниот сопруг го отвори сандачето, за малку ќе се онесвестеше (ВИДЕО)

admin
Американка од Охајо решила да му се одмазди на сопругот и му ставила лажна змија во поштенското сандаче. На снимката што настанала пред десетина дена,...
ЗАБАВА

Првоаприлската шега на „Мекдоналдс“ ги разлути купувачите (ВИДЕО)

admin
Еден ресторан на Мекдоналдс во Австралија успеа да налути дел од купувачите со својата првоаприлска шега, но не затоа што билa претерана (како што би...
ЗАБАВА

Момче сакаше да ја преплаши својата мајка: Нејзината реакција го натера веднаш да се покае (ВИДЕО)

admin
12 годишниот Тајлен Елис одлучи малку да се пошегува со својата мајка Ташила Александер и на потежок начин научи дека шегите знаат да се удрат...
ЖИВОТ

Ѝ дозволив на жена ми да оди на прослава од работа – и зажалив

Ferad Aruc
Жена ми имала прослава во фирмата, и како што рече, не можела да се извлече бидејќи требала да добие награда за најдобар работник… Останав сам...