vesti24.mk

Tag : шега

ЗАБАВА

Славниот фудбалер скокна од кревет по веста која му ја соопшти неговата сопруга, но… (ВИДЕО)

admin
Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората, беше “жртва“ на првоаприлска шега од неговата сопруга Алис Кампело. Таа му покажа тест за бременост и му кажа дека...
ЗАБАВА

Ѝ купил помал фустан за да ја мотивира да ослаби: Кога сопругата му одговори сите почнаа да му се смеат

admin
Корисник на Тик-ток, под назиив MIKE_P_89 сподели видео кое стана хит на интернет и насмеа, но и разгневи милиони луѓе ширум светот. Имено, Мајк раскажа...
ЗАБАВА

Женска одмазда: Кога нејзиниот сопруг го отвори сандачето, за малку ќе се онесвестеше (ВИДЕО)

admin
Американка од Охајо решила да му се одмазди на сопругот и му ставила лажна змија во поштенското сандаче. На снимката што настанала пред десетина дена,...
ЗАБАВА

Првоаприлската шега на „Мекдоналдс“ ги разлути купувачите (ВИДЕО)

admin
Еден ресторан на Мекдоналдс во Австралија успеа да налути дел од купувачите со својата првоаприлска шега, но не затоа што билa претерана (како што би...
ЗАБАВА

Момче сакаше да ја преплаши својата мајка: Нејзината реакција го натера веднаш да се покае (ВИДЕО)

admin
12 годишниот Тајлен Елис одлучи малку да се пошегува со својата мајка Ташила Александер и на потежок начин научи дека шегите знаат да се удрат...
ЖИВОТ

Ѝ дозволив на жена ми да оди на прослава од работа – и зажалив

Ferad Aruc
Жена ми имала прослава во фирмата, и како што рече, не можела да се извлече бидејќи требала да добие награда за најдобар работник… Останав сам...