vesti24.mk

Tag : шер

ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Најосамениот слон на светот доби ново живеалиште во Камбоџа

admin
Каван, „најосамениот слон на светот“ откако години минуваше сам во пакистанска зоолошка градина, денеска беше пречекан во Камбоџа со радост од будистички монаси во Камбоџа,...