vesti24.mk

Tag : шеф

ЗАБАВА

Се пријавила за работа во бутик, па доживеала шок: Шефот по грешка и пратил нешто ШТО НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ГО ВИДИ! (ВИДЕО)

admin
Општо е познато дека за одредени работни места, работодавците бараат девојчето да има одреден изглед. Меѓутоа, кога Грејси Лоренц аплицирала за работа во фирма која...
ЗАБАВА

Не ја преминувајте границата: Овие знаци ви кажуваат дека сте станале премногу блиски со шефот

admin
Формирањето силна врска и блискост со колегите може да ви го подобри животот на работното место. Меѓутоа, кога формирате тесна врска со ваш претпоставен, односно...
ЗАБАВА

Најдобриот шеф на светот: На своите вработени им подари бонус 10 милиони долари, нивните реакции се бесценети (ВИДЕО)

admin
Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божиќни бонуси, меѓутоа основачот и директор на градежна фирма во Балтимор, Едвард Сент Џон...
ЗАБАВА

Шеф за пример: На своите 200 вработени им подготвил неверојатен подарок, а кога слушнале што добиваат плачеле од среќа (ВИДЕО)

admin
Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело дека вредноста...
ЗАБАВА

Не сакал да задоцни на работа, па пешачел цела ноќ: Младото момче ги воодушеви сите, а неговиот шеф направи нешто прекрасно (ВИДЕО)

admin
Приказната за посветеното младо момче од Алабама кое пешачело речиси цела ноќ за да не задоцни на првиот ден на работа, стана вирална и го...