vesti24.mk

Tag : шишево

ВЕСТИ

Стојановски: Во 21-ви век жителите на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење

admin
Веќе 3 ден во 21век граѓаните на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење или имаат мал притисок недоволен ни за...
ВЕСТИ

ДРАМАТИЧНА ПРЕСТРЕЛКА: Се пресретнале со автомобили, па настанал хаос- едно лице убиено во Шишево

admin
Денеска околу 02 часот во СВР Скопје прјавено е дека во Клиничка болница „Систина” од страна на С.Т. (24) од с .Шишево биле донесени со повреди...