vesti24.mk

Tag : шишиња

ЗАБАВА

Престанете да пиете вода од стари пластични шишиња, еве зошто е штетно тоа

admin
Ова не треба да ве демотивира и да престанете да пиете вода, но многу истражувања покажуваат дека морате да бидете многу внимателни кога се работи...
БИЗНИС ЗАБАВА

7-годишно девојче започнало свој бизнис со стари шишиња што ги собира секојдневно

admin
Бести Лојд е само 7 години, а веќе има свој бизнис. Таа собира стари шишиња, а потоа ги продава во нејзината продавница во градината на...