vesti24.mk

Tag : шиш ќебап

ЗАБАВА

Студентка изела 255 шиш ќебапи за 23 минути- еве што добила како награда

admin
Турската студентка Черен Јилмаз го соборила рекордот на ресторан во Анталија кога изела 255 шиш ќебапи за само 23 минути. Јилмаз, која тежи 40-ина килограми,...