vesti24.mk

Tag : Шкендија

СПОРТ

Мајсторијата на Фелипе вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Денес во рамките од фудбалскиот Куп на Македонија се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија. По водството на гостите, Бразилецот Фелипе од слободен удар со...
Uncategorized

Пелистер и Шкендија ќе играат за вториот трофеј во Купот на Македонија

admin
Во финалето за Купот на Македонија, кое се игра во Струмица, на стадионот „Младост“ од 17 часот, ќе се сретнат бранителот на трофејот Шкендија и...