vesti24.mk

Tag : Шкода

АВТОМОБИЛИ

Автомобилите на Шкода се хит на пазарот: Чесите мора зголемат капацитетот на производството

Ferad Aruc
Чешкиот автомобилски гигант Шкода кој што е во сопственост на германски Фолксваген, во 2017-та година продаде 1,2 милиони автомобили. Само во текот на последните пет...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Škoda KAROQ е сосем новиот компактен SUV од чешкиот бренд! (ВИДЕО)

admin
Исклучително просторно возило, со емотивен и динамичен дизајн, нуди нови системи за асистенција на возачот, целосни LED светла и за првпат кај Škoda – дигитална...