vesti24.mk

Tag : Шкотска

ЗАБАВА

Во Шкотска пронајдена најстарата фосилизирана стоногалка

admin
Фосилизирано суштество налик на стоногалка, беше откриено во Шкотска и е, можеби, најстарото познато копнено животно – скромен „пионер“ на земниот живот од пред 425...
СВЕТ

(ВИДЕО)Жената-експерт за најмашката работа во светот: Првата дама на Шкотското виски

Ivana
Рејчел Бари е една од ретките жени што е на чело на голема компанија за виски. Таа се смета за пиoнep во сфера тpaдициoналнo дoминиpaнa...