vesti24.mk

Tag : шминкање

ЗАБАВА

(ВИДЕО) Со неколку потези се прави како Мона Лиза и ги плаши луѓето

admin
Оваа девојка со неколку прибори за шминка го исцртува своето лице и прави неверојатна трансформација. Ја добивата истата фаца како на Мона Лиза. Со тоаш...
МОДА

Шминкерот на Ким Кардашијан ги советува дамите: „Фрлете го моливчето за веѓи и…“

admin
Шминкерот и близок пријател на американската ѕвезда Ким Кардашијан, МариоДедивановиќ, ги советува дамите подлогата за шминка секогаш да ја избираат на дневна светлина, потоа, да...